Navidezna resničnost morda, vendar le lahko pomaga osamljenim
Najnovejše raziskave kažejo, da lahko tehnologija navidezne resničnosti pomaga starejšim osebam pri premagovanju osamljenosti ter prispeva k boljšemu duševnemu in telesnemu zdravju. Osamljenost pri starejših lahko vodi v depresijo, upad kognitivnih sposobnosti, večje tveganje za srčne bolezni in oslabljen imunski sistem, a navidezna resničnost lahko te težave omili, poročajo ameriški mediji.
Podjetje Mynd Immersive je razvilo posebno VR izkušnjo, prilagojeno starejšim uporabnikom, ki omogoča doživetje različnih virtualnih okolij s pomočjo očal HTC VIVE Flow. Ta so lahka in enostavna za uporabo ter omogočajo obisk krajev, ki so za mnoge fizično nedosegljivi.
Uporabniki lahko tako znova obiščejo ulice Pariza, kjer so nekoč preživeli medene tedne, se sprehodijo po površini Lune ali uživajo v koncertih iz preteklosti. Na voljo je več kot 200 različnih vsebin, ki so prilagojene starejšim in jim omogočajo interaktivno izkušnjo iz udobja doma.
Poleg zabave lahko VR tehnologija prispeva k izboljšanju razpoloženja in mentalne stimulacije, kar lahko pozitivno vpliva na splošno zdravje starejših oseb.