Ujetniki preteklosti - nova knjiga sanje Rozman o stiskah in poteh iz njih
V Ujetnikih preteklosti je avtorica Sanja Rozman skušala bralcem skozi napeto zgodbo predstaviti zakonitosti travme, zasvojenosti in okrevanja. "Medtem ko boste spremljali pripoved klientke Ane, se boste kar mimogrede seznanili z osnovnimi principi otroške travme, drsenja v zasvojenosti in težke poti iz njihovega brezna.
Razumeli boste, da se tudi dobri ljudje včasih zaradi spleta okoliščin in napačnih vzorcev iz preteklosti znajdejo v situacijah, za katere so si prisegli, da se jim nikoli ne bodo zgodile, in v bolečih odnosih, ki odpirajo stare nezaceljene rane," so zapisali pri založbi. Vzporedno z Anino pripovedjo avtorica spregovori tudi o svoji zgodbi psihoterapevtke, ki se ne skriva za anonimnostjo svoje poklicne vloge, temveč se pokaže kot nekdo, ki ga je prav tako oblikovala preteklost.
Sanja Rozman je zdravnica, psihoterapevtka, avtorica osmih knjig in mednarodna predavateljica na temo zasvojenosti. V Sloveniji je kot prva spregovorila in pisala o nekemičnih zasvojenostih, zlasti o odvisnosti od odnosov. Po poklicu zdravnica medicine dela, ki je delala z invalidi v Zavodu za rehabilitacijo, je začela pot psihoterapevtke po osebni drami, ko se je bila prisiljena izobraziti o nekemičnih zasvojenosti zaradi težav v družini. Izobraževala se je doma in v tujini pri priznanih strokovnjakih za zasvojenosti in travme. Že 30 let vodi Zavod Sprememba v srcu. V svojih knjigah nazorno opisuje, kaj doživljajo ljudje, ki podležejo nekemičnim zasvojenostim, in kako lahko najdejo pot iz njih.